Luty 2024
Udostępnij:

Konferencja 2024


Sobota 22 / Niedziela 23 czerwca 2024
Centrum Kongresowe Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
Aleja 29 Listopada 46, 31-482 Kraków

    Po dwóch latach od ostatniej konferencji organizowanej przez COAPE Polska oraz Stowarzyszenie Behawiorystów i Trenerów COAPE, organizujemy kolejną edycję konferencji, z zamiarem spotykania się w takiej formule co dwa lata.
    Konferencja jest podsumowaniem najnowszej wiedzy i praktyki w dziedzinie terapii behawioralnej zwierząt towarzyszących i nauki o zachowaniu. Tym razem skupimy się na emocjach i emocjonalności zwierząt uznając te procesy psychiczne jako najistotniejsze w regulacji zachowania, zaś umiejętność wpływania na nie na rożnych poziomach regulacji zachowania, jako kluczowe w praktyce szkolenia i terapii zachowania zwierząt.
    Szczególnie skupimy się na dwóch aspektach emocjonalności zwierząt - znaczeniu emocjonalnego samopoczucia (nastroju) oraz problemach związanych z emocjami strachu i złości, które generują najwięcej problemów behawioralnych.
    Zależy nam na tym, by konferencja odbywała się co dwa lata w formule wiodącego tematu i dłuższego wystąpienia gościa specjalnego oraz prezentacji dotyczących tego tematu przez polskich behawiorystów zwierząt, lekarzy weterynarii oraz badaczy zachowania zwierząt.
    Uważamy, że dorobek i praca polskich behawiorystów i trenerów zwierząt oraz lekarzy weterynarii zainteresowanych terapią zachowania zwierząt towarzyszących w ciągu ostatnich lat są imponujące i wyróżniają się na tle dorobku podobnych specjalistów w innych krajach Europy.
    Mamy ambicje, by nasza konferencja weszła w obieg znaczących konferencji na temat zachowania, terapii zachowania i szkolenia zwierząt w Europie i ogólnie w naszym kręgu cywilizacyjnym. Dlatego też wszystkie wykłady będą tłumaczone symultanicznie z języka polskiego na angielski oraz z angielskiego na polski.

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt
Al. Mickiewicza 24/28
30-059
Kraków
12 662 40 66
12 633 33 07
whbz[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/whibz

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK